7 1 7 a

İŞLEVİ ve AVANTAJLARI

ZERMA ZRS parçalayıcılar, 6 metrelik boruları bölmeden parçalamak için kullanılır. 1500 mm çapa kadar her türlü borunun parçalanması için uygundur. 6 m'lik boru hidrolik itici ile ZRS parçalayıcıya doğru itilir.  

İdeal bıçak yapısı Rotorların üzerindeki bıçaklar kare şeklinde ve dört köşesi de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bıçakta aşınma olduğunda, bıçak sökülerek 90° döndürülerek diğer köşesiyle çalışmaya devam edilir. En önemlisi de dizaynın malzemeyi kolayca kesmesine elverişli olmasıdır. Bu, ısı oluşumlarını ve malzemenin parçalanma sırasındaki yapı bozulmalarını azaltmaktadır.  

Hidrolik itici sistemi (şahmerdan) Parçalayıcının haznesine atılan malzemenin rotor tarafından parçalanabilmesi için, hidrolik bir tahrik sistemiyle çalışan itici mevcuttur (Şahmerdan). Şahmerdanın tırtıklı plakası malzemeyi rotora doğru bastırır ve rotor tarafından malzemenin parçalanması sağlanır.  

Parçalayıcının besleme haznesi (hopper), çeşitli uygulamalara yönelik adapte edilebilir. Bununla beraber, standart hazne, devirme yoluyla fazla beslemelere olduğu kadar hacimli büyük parçaların elle beslenmesine de olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Hazneyi fazlaca beslemek, besleme şahmerdanında devamlı olarak rotora bastırılacak malzeme bulundurmak anlamına geldiği için üretimden en üst seviyede istifade edilmesini sağlanacaktır. Makina tam otomatik olduğundan makinayı kapasitesinin üzerinde beslemek mümkün değildir.

7 1 7 b

                            BİZE ULAŞIN

Sena Makina San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti

E - 5 Yanyol, Girne Mah. Irmak Sok. Küçükyalı İş Merkezi C Blok No: 2 Maltepe - İSTANBUL 

+90 216 489 44 07 Pbx 

Mail: info@senamakina.com