7 2 3 a

İŞLEVİ ve AVANTAJLARI

CRUSHMASTER AĞIR YÜK SERİSİ KIRICILAR, yüksek üretim kapasite gerektiren, kalın etli veya aşındırıcı malzemelerin kırılmasında kullanılır.

Çok güçlü konstrüksiyon: Kırıcılar özellikle ağır yüklere maruz kaldığından, çok güçlü ağır çelikten imal edilmiş konstrüksiyona sahiptir.  

Mükemmel “V” Kesme Geometrisi: Rotor bıçakları, “V” kesme teknolojisine sahip şekilde tasarlanmıştır. Standartlaşmış tam açılı bıçaklarla karşılaştırıldığında, “V” kesme teknolojisi nihai hacim azalmasını sağlamak amacıyla rotorun merkezine doğru sürekli olarak malzeme kesme konsantrasyonu sağlar. “V” dizaynı sayesinde rotor bıçağı, makas etkisi gibi noktasal olarak kesme yüküne maruz kaldığından ;

- Daha az motor gücü gereksinimi duyar,

- Kırma makinesının gövdesindeki aşınmalar engellenir,

- Sistem daha sessiz çalışır,

- Toz oranı azalır.  

Özel kırma haznesi dizaynı: Kırıcılarda, stator bıçakları zemine göre 45° açılı olarak monte edilmiştir. Bunun yanında hazneye yerleştirilen ilave darbe bıçağı sayesinde mukavemeti güçlü olan parçaların kırılma işlemini çok daha kolaylaşmakta ve kırma kapasitesi maksimuma çıkmaktadır.  

Hidrolik hazne ve elek açma sistemi: Kırma haznesini ve elek sistemi açmak ve kapamak için hidrolik sistem kullanılmaktadır. Elek, kesme haznesinden ayrı olan ve hidrolik olarak açılan öne monteli kolay geçen bir kızağına yerleştirilmiştir.  

Ağır yük serisi rulman dizaynı: Rotorun taşındığı rulman sistemi, kırma haznesinin dışında bulunmaktadır. Dolayısıyla kırma haznesinden gelebilecek dezavantajlardan arındırılmıştır. Örneğin ıslak kırma sebebiyle haznede olabilecek su veya kırma haznesinde oluşan malzeme tozu veya kirlilikten etkilenmez. Böylece rulmanların ömrü daha uzun olmaktadır ve bakımı daha kolaydır.  

Çok güçlü rotor yapısı: Ağır yük kırıcılarının rotor yapısı çok güçlüdür. Rotoru oluşturan ve bıçakların taşınmasında kullanılan çelik konstrüksiyonun yapısı ve ağırlığı sayesinde, kırma sistemi için gerekli ilave atalet otomatik olarak sağlanmaktadır. Dolayısıyla rotorun dışına konulan ilave gizli ağırlık sistemine (volan) gerek kalmamaktadır.

 7 2 3 b

 

                            BİZE ULAŞIN

Sena Makina San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti

E - 5 Yanyol, Girne Mah. Irmak Sok. Küçükyalı İş Merkezi C Blok No: 2 Maltepe - İSTANBUL 

+90 216 489 44 07 Pbx 

Mail: info@senamakina.com