3 1 5 c

Ecodrygel, ortam sıcaklığında soğutma suyu veren, en verimli, temiz, güvenli ve düşük maliyetli soğutma sistemidir. Kompresör olmadığı için

İŞLEVİ ve AVANTAJLARI

Antifrizsiz kullanım (OPSİYONEL): Sistemin iç boru tesisatı tamamen yeniden düzenlenmiştir. Sistem herhangi bir şekilde durdurulduğunda soğutma grubundaki su, yerçekimi ve atmosfer basıncı sayesinde manuel olarak tanka geri boşalmaktadır. Bu çözüm FRIGEL tarafından geliştirilen patentli bir sistemdir.  

Alüminyum kanatçıkların, kirece ve kirlenmeye karşı koruma altında olması (ADIABATIC SİSTEM): Hava sıcaklığının çok yükseldiği yaz aylarında soğutma suyunu belirli seviyeye düşürmek için ECODRYGEL ünitelerinin hava emiş tarafına su püskürtülmektedir ve bu cihazın aluminyum panellerinde zaman zaman kireçlenmelere sebep olmaktadır. Bunu engellemek amacıyla, yeni ünitelerde özel filtre sistemi geliştirilmiştir. Bu filtreler havayı geçirip suyun geçmesini engellemektedir.  

Geliştirilmiş spreyleme sistemi sayesinde, daha soğuk su alınabilmesi (ADIABATIC SİSTEM): Fanlar havayı aşağıdan alıp, yukarı doğru vermektedir. Cihazın hava emişinin yapıldığı aluminyum kanatçıkların alt tarafında 3 adet filtreden oluşan üçgen bir odacık bulunmaktadır. Hava akışına rağmen yukarı doğru gidemeyen su tanecikleri, direkt olarak yere düşmemekte, filtre üzerindeki girintilerden aşağı doğru çok daha küçük damlalar haline dönüşmektedir. Yeniden hava akışına kapılan çok küçük su tanecikleri, yukarı doğru yönelmekte ve bu iki filtre arasında pulverize suyun bulunduğu adiabatik bir hava tabakası oluşturulmaktadır. Böylece yazın havanın yaş termometre sıcaklığına çok daha yakın sıcaklıkta su alınabilmektedir.  

Çok gelişmiş kontrol ve kumanda sistemi: Kumanda panosu fabrika içerisine veya operatörün odasına monte edilerek sistemin fabrika içerisinden kontrolü sağlanmaktadır.  Ekrandan, çıkış suyu sıcaklığı, dönüş suyu sıcaklığı, dış ortam sıcaklığı, % olarak kapasite kullanımı, min-max su basınç aralığı,...vs izlenebilir. . İklim şartlarına göre fanların hızları ayarlanır.  Geriye dönük 40 adet alarm hafızası mevcuttur.  Spreyleme sisteminin kontrolü sağlanır.  MODEM bağlanarak uzaktan müdahale etme imkanı sağlanmakta (OPSİYONEL), yine MODEM bağlanarak cep telefonuna MESAJ yoluyla, bilgisayara ise mail yoluyla rapor gönderilebilmekte (OPSİYONEL)’dir.  

Enerji tasarruflu fanlar: Cihazlarda standart olarak EBM marka fanlar kullanılmaktadır. Bu fanlar düşük elektrik tüketimi için fırçasız ve hız kontrollüdür. Böylece daha sessiz ve çift hızlı fanlara oranla yaklaşık %30 daha az enerji tüketmektedir.  Modüler sistem oluşu Yeni ECODRYGEL üniteleri de eski üniteler gibi modülerdir ve modül modül büyütülebilmektedir. Ancak yapısı itibariyle eski ünitelere göre daha az yer kaplamaktadır.  

Dış ortamlarda kullanılabilmesi için paslanmaz gövde: Cihazın bütün konstrüksiyonu yine eski ünitelerde olduğu gibi paslanmaz çelik profiller ve aluminyum panellerden oluşmaktadır.  

Yüksek debili paslanmaz pompalar Su sirkülasyonu için kullanılan pompalar, yüksek debili ve paslanmaz gövdelidir .

3 1 5 a3 1 5 b

                            BİZE ULAŞIN

Sena Makina San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti

E - 5 Yanyol, Girne Mah. Irmak Sok. Küçükyalı İş Merkezi C Blok No: 2 Maltepe - İSTANBUL 

+90 216 489 44 07 Pbx 

Mail: info@senamakina.com