3 1 2

Heavygel 3HM serisi chiller grupları 55kW-580 kW arası soğutma ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmışlardır.

İŞLEVİ ve AVANTAJLARI

Çok gelişmiş kontrol ve kumanda sistemi

Geçmişe dönük alarm raporlaması alınabilmekte,

Kompresörlerde otomatik kapasite kontrolü yapılabilmekte,

Gaz çevrimiyle ilgili gerekli basınç ve sıcaklık değerleri okunabilmekte,

Sıcaklık ve basınç sensörlerinin kalibrasyonları yapılabilmekte,

Su sirkülasyonunun kontrolü için flow switch’e kumanda etmekte,

Kompresör ve fanlarda ömür eşitlemesi yapılabilmekte, MODEM bağlanarak uzaktan müdahale etme imkanı sağlanmakta (OPSİYONEL), yine MODEM bağlanarak cep telefonuna MESAJ yoluyla, bilgisayara ise mail yoluyla rapor gönderilebilmekte (OPSİYONEL)’dir.

Fanlarda ömür eşitlemesi yapılabilmektedir.  

Yüksek verimli SCROLL kompresör: Cihazların üzerinde, yüksek verimli Copeland-USA marka SCROLL kompresörler kullanılmaktadır.  

Elektronik expansion: Cihazda kullanılan elektronik expansion valf (genleşme valfi) sayesinde 0°C ile +30°C arasında su alınabilmektedir. Böylece mekanik expansion valflere göre çok daha hassas ve stabil bir gaz çevrimi sağlanmaktadır. Shell & tube (borulu evaporator) temizlenebilir, yüksek verimli ve borulu eşanjör kullanılmaktadır. Cihazlarda enerji tasarruflu standart olarak EBM marka fanlar kullanılmaktadır. Bu fanlar düşük elektrik tüketimi için hız kontrollüdür. Kondenser fanları ortam sıcaklığına göre lineer olarak %0 ve %100 arası çalışmaktadır.  

Yüksek debili paslanmaz pompalar: Su sirkülasyonu için kullanılan pompalar, yüksek debili ve paslanmaz gövdelidir.  

Çift pompa sistemi: Pompalardan biri evaporatör ile tank arası sirkülasyonu sağlarken, diğeri tanktan aldığı suyu sisteme verir. Bu şekilde, geri dönüş suyu evaporatörden bağımsız olmaktadır.  

Dış ortamlarda kullanılabilmesi için paslanmaz gövde: Chillerin dış ortam şartlarında problemsiz olarak çalışabilmesi için, dış gövde tamamen paslanmaz malzemeden imal edilmiştir.  

Hava soğutmalı kondenser: Kondenser -20°C ile +45°C arası ortam sıcaklığına göre seçilmiştir.  

Son teknolojiye sahip komponentler: Chillerlerde kullanılan tüm ekipmanlar son teknolojiye sahip komponentlerden oluşmaktadır. Her cihaz imalattan sonra test edilip %100 mükemmeliyet görüldükten sonra sevk edilmektedir. Dolayısıyla cihaz en ağır şartlarda dahi yüksek performans ile çalışmaktadır.  

Çevre dostu gaz kullanımı: Atmosfere zarar vermeyen R410 gazı kullanılmıştır. R22 gibi yasaklı ve atmosfere zarar veren gazlar kullanılmamıştır.  

Kompakt dizayn: Su giriş-çıkış ve 380V enerji bağlantısı yapılarak çalıştırılabilmesi için cihazlar paket olarak dizayn edilmiştir. Dahili ve harici su pompaları ve izolasyonlu tankı cihazın içerisine montelidir.  

                            BİZE ULAŞIN

Sena Makina San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti

E - 5 Yanyol, Girne Mah. Irmak Sok. Küçükyalı İş Merkezi C Blok No: 2 Maltepe - İSTANBUL 

+90 216 489 44 07 Pbx 

Mail: info@senamakina.com