3 1 6 a3 1 6 b

 

MICROGEL üniteleri, kalıplar için özel tasarlanmış hassas soğutma ve ısıtma cihazlardır. MICROGEL DUO ünitelerinde çift su çıkışı vardır. Her su çıkışının debisi, basıncı ve sıcaklığı (-5 C / +90 C arası) ayrı ayrı ayarlanabilmektedir. Bu şekilde üretim kapasitesinde artış ve ürün kalitesinde iyileşme görülmektedir.   Patenti Frigel’e ait olan oransal motorize vana sistemine sahiptir. Oransal motorize vana sistemi + / - 0,3 °C mertebesinde çok hassas ısı kontrolü sağlar.

3 1 6 e

Merkezi chiller ile kalıplar soğutulduğunda, 1 adet enjeksiyon makinası bile çalışacak olsa chillerin çalışması gerekecektir. Ancak, MICROGEL üniteleri ile kalıplar soğutulduğunda sadece çalışan makinanın soğutucusu çalışacaktır. Böylece enerjiden ilave tasarruf sağlanacaktır.   Herhangi bir arıza durumunda, üretim tamamen etkilenmez sadece o enjeksiyon makinasının üretimi durur.   -5 / + 90 C arası istenen sıcaklık su alabilme imkanı olacağından, ilave termoregülatöre ihtiyaç olmayacaktır.  

MICROGEL ünitesi makinanın hemen yanına monte edildiği için cihaza anında müdahale etme olanağı vardır. Ünite tekerlekli olduğu için ihtiyaç duyulan kalıbın yanına götürülüp kolayca bağlanabilir.   Kış aylarında hava sıcaklığı düştüğü zaman, mevcut soğutma sisteminizden gelen su sıcaklığı düşecektir. Gelen su sıcaklığı, kalıp için yeterli ise MICROGEL ünitelerinin kompresörleri otomatik olarak devre dışı kalacaktır. Böylece enerjiden önemli bir tasarrufunuz olacaktır. Kalıplarınızda gerekli soğuk su sıcaklığı 15 ºC olduğunu düşünürsek, dışarıdan gelen su sıcaklığının 15ºC ve altında olduğu durumlarda MICROGEL ünitelerinin kompresörleri çalışmayacak (SERBEST SOĞUTMA-FREE COOLING) ve dışarıdan gelen su ile soğutma yapacaktır. Bu da enerjiden ilave tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

                            BİZE ULAŞIN

Sena Makina San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti

E - 5 Yanyol, Girne Mah. Irmak Sok. Küçükyalı İş Merkezi C Blok No: 2 Maltepe - İSTANBUL 

+90 216 489 44 07 Pbx 

Mail: info@senamakina.com